M. Accii Plauti - Comoediae superstites viginti

 cum fragmentis deperditarum. Ex optimis quibusque editionibus, ac praecipue Friderici Taubmanni, diligentissime repraesentatae. Accessit index, in quo rariora & obsoleta Poetae verba breviter ac dilucide explicantur. (170x120mm). XXXX, 830, [6] p. Legatura coeva, cerniera allentata. Fioriture sparse. Al frontespizio marca calcografica: uomo scava tra le rovine. Motto: Quidquid sub terra est in apricum proferet aetas; capilettera, una testatina e alcuni finalini incisi. In fondo all'opera, stemma inciso dei Volpi e colophon: Patavii 1725 XV Kal. septembris excubebat Josephus Cominus

thu 15 APRIL 2021
27 tue